سنسور …

سنسور:

همان­طور كه يك موجود زنده براي درك محيط از حواس گوناگوني بهره مي­ برد در محيط­ هاي صنعتي نيز براي تكميل يك فرآيند صنعتي به دسته ­اي از محصولات احتياج داريم كه همين كار را براي ما انجام دهد و ما را به يك درك كامل و صحيح از شرايطي كه در آن قرار­ داريم برساند.

جهت تكميل يك فرآيند صنعتي به تجهيزات گوناگوني نياز است كه مي ­توان آن­ها را در سه دسته كلي ورودي، پردازشگر و خروجي قرار داد.

در واقع سنسور ها تجهيزاتي هستند كه درك مناسبي از شرايط يك فرآيند صنعتي را در اختيار سيستم­ هاي پردازشي كه PLC­ها هستند قرار مي­ دهد.

سنسور ها دسته­ بندي­ هاي متنوعي دارند كه در شرايط مختلفي به كار مي روند. گاهي اين سنسور ها حضور يا عدم حضور يك جسم و گاهي ميزان يا شدت يك پارامتر مانند غلظت يا حتي شدت نور را به سيستم اعلام مي­ كنند.

تايمر:

كي از وسايل فرمان دهنده مدارهاي كنترل اتوماتيك، تايمرها يا رله هاي زماني هستند كه وظيفه كنترل مدار را براي مدت زماني معين به عهده دارند.
تايمر وسيله‌اي است متشكل از تعدادي سوئيچ (كليد) و تعدادي رله (تيغه) كه در حالت عادي مي‌توانند باز يا بسته باشند.

عملكرد تايمر بدين صورت است كه پس از اتصال ولتاژ تغذيه (مثلا با زدن كليد)، دستگاه مي‌تواند خروجي‌ها (رله‌ها) را با تاخيرهاي زماني معيني يا حتي بلافاصله قطع يا وصل نمايد.
امروزه به جهت اهميت صرفه‌جويي و بهينه‌سازي مصرف انرژي استفاده از تايمر اهميتي دو چندان يافته است.

ترموستات:

به منظور ثابت نگه داشتن دماي اتاق مي توان از ترموستات استفاده نمود. به عبارت ديگر ترموستات را مي توان يك كنترل كننده دانست كه بصورت الكتريكي عمل مي نمايد. از ترموستات مي توان براي تنظيم دماي فضاهاي بسته نيز استفاده نمود كه در اين موارد، ترموستات را به دستگاه هاي سرمايشي يا گرمايشي الحاق مي نماييم.

از ترموستات مي توان در تنظيم درجه حرارت حالت هاي مختلف مواد از قبيل جامدات و مايعات و گازها در بخش هاي مختلفي از قبيل صنعت، ساختمان و لوازم خانگي بهره برد.
ترموستات ها را به طور كلي مي توان به دو دسته ي ترموستات هاي الكترومكانيكي و الكترونيكي دسته بندي نمود. در ترموستات هاي الكترومكانيكي از حسگرهاي حرارتي استفاده شده و در ترموستات هاي الكتريكي از سنسور هاي دما استفاده مي گردد.

كمپاني Lascaux Microelectronic Device در پارك فناوري هوآيوان در تيان جين چين واقع شده است. اين شركت يك توليد كننده لودسل و سنسور است و يكي از كمپاني هايي است كه تجربه بسيار بالايي در زمينه توزين، اندازه گيري صنعتي و كنترل دارد. با سال ها مطالعه و توليد سنسور كيفيت محصولات اين كمپاني افزايش يافت و در زمينه توليد سنسور صنعتي بسيار حرفه اي شده است.
محصولات اين كمپاني در زمينه هاي بسيار مختلفي به كار مي روند كه شامل توزين، متالورژي، پتروشيمي، مواد شيميايي، فرآوري مواد غذايي، توليد مكانيزه، توليد كاغذ، توليد استيل، حمل و نقل، معدن، سيمان و صنايع كاشي و … هستند.
اين كمپاني به عنوان يك توليدكننده محصولات توزين و اندازه گيري صنعتي شناخته شده است و مسئوليت بزرگي را بر دوش خود حس مي كند. خط مشي اين كمپاني اين است «ما باور داريم با ايجاد تكنولوژي هاي جديد و نوآوري در توليد محصولات، مي توانيم حمايت بيشتر و بهتري از مشتري هاي با ارزشمان داشته باشيم و يك رابطه دو طرفه همراه با سود و منفعت براي هر دو طرف داشته باشيم».
اين كمپاني در زمينه هاي مختلف نيز مي تواند بهترين شريك شما باشد و تنها به زمينه سنسور هاي توزين محدود نمي شود.
شعار: دقيق، قابل اتكا، حرفه اي

زيمنس يك شركت آلماني چند مليتي مهندسي و الكترونيك است كه دفتر اصلي آن در برلين و مونيخ واقع شده است. اين شركت در اكتبر سال 1947 توسط ورنر فن زيمنس پايه‏ گذاري شده و اكنون بيش از 165 سال از عمر آن مي‏ گذرد. امروزه زيمنس يك شركت با تكنولوژي بسيار بالا مي ‏باشد كه در سطح بين‏ المللي مشغول فعاليت است.

بخش اصلي كسب و كار زيمنس در زمينه انرژي، سلامت، صنايع گوناگون و بحث ‏هاي زيرساختي فعال است. اين شركت در سپتامبر سال 2013 در حدود 362 هزار كارمند در استخدام خود داشته كه تقريباً در تمامي كشورهاي دنيا مشغول به فعاليت براي آن بوده و باعث ايجاد درآمد 100 ميليارد دلاري در اين سال مالي شده ‏اند. زيمنس داراي نزديك به 290 كارخانه براي ساخت و توليد تجهيزات در سراسر دنيا مي ‏باشد، به علاوه مراكز فروش، تحقيق و توسعه و دفاتر اداري آن تقريباً در تمام كشورهاي جهان فعال هستند.

بخش تكنولوژي اتوماسيون اين مجموعه فوق پيشرفته در زمينه سيستم‏ هاي اتوماسيون، سيستم‏ هاي مانيتورينگ و كنترل اپراتور، سيستم‏ هاي شناسايي، ارتباطات صنعتي، كنترل صنعتي، سيستم‏ هاي توليد، اتوماسيون بر اساس PC، سيستم ‏هاي كنترل فرآيند، نرم ‏افزار مديريت چرخه عمر محصول، سيستم‏ هاي سنسور و منابع قدرت فعال است.

شركت ريتال در سال 1961 كار خود را با توليد انواع تابلوهاي برق در شهر Ritter Shausen آلمان شروع كرد و در طي سال هاي زياد با كمك افراد ماهر و متخصص و ابتكار در زمينه توليد تابلوها و تجهيزات جانبي آن، تا امروز به عنوان بزرگترين توليد كننده تابلوهاي استاندارد در كل دنيا شناخته مي شود. تا جايي كه امروزه در اكثر كشورها ريتال را به عنوان يك استاندارد در زمينه تابلوها شناخته و توليدكنندگان كشورهاي ديگر مانند چين از عبارت “طرح ريتال” براي محصولات خود استفاده مي كنند.

شركت امرن يك شركت الكترونيكي است كه مقر اصلي آن در كيوتو ژاپن قرار دارد. امرن در سال 1933 توسط كازوما تاتيسي پايه‏ گذاري و در سال 1948 ثبت گرديد. نام شركت از مكاني در شهر كيوتو به نام امورو (Omuro) اخذ شده است. كسب و كار اصلي امرن توليد و فروش تجهيزات، قطعات و سيستم ‏هاي اتوماسيون مي‏ باشد اما اين شركت عموماً با تجهيزات پزشكي خود مانند دماسنج‏ هاي ديجيتال و پايش فشار خون شناخته مي ‏شود.

نظرات بسته است

دسته بندی
لینک دوستان