چند روش استفاده از روغن زیتون برای پوست و مو

با استفاده از روغن زیتون پوست سر خود را ماساژ دهید. این كار هم رشد موها را سریع می‌كند و هم از مو محافظت نموده و از ریزش آن جلوگیری می‌كند. بهتر است روغن زیتون را گرم كرده و به روی كف دستان خود ریخته و سر را با آن بمالید. سپس مو را با كیسه یه كلاه پلاستیكی پوشانده و حدود نیم ساعت استراحت كنید تا روغن به طور كامل جذب موها شود. در انتها سرتان را با شامپو خوب بشویید. اگر مو و پوست سرتان چرب است طوری روغن زیتون را به سر بزنید كه از پوست و ریشه موهایتان دور باشد. استفاده از این روغن بعد از برداشتن ابروها باعث بهبود التهاب ناشی از اصلاح می‌شود.

برای پاك كردن آرایش صورت خود، پنبه را به روغن زیتون آغشته كرده و به آرامی روی پوست صورت بمالید. برای پاك كردن اطراف چشم استفاده از گوش پاك كن پیشنهاد می‌شود.

همچنین استفاده از كرم زیتون یارله و چی چی نیز برای این مورد پیشنهاد می‌شود. این دو محصول با داشتن عصاره طبیعی روغن زیتون می‌توانند به عنوان كرم پاكسازی صورت از لوازم آرایش مورد استفاده قرار گیرند.

برای براق شدن ناخن‌ها هم می‌توانید از روغن زیتون استفاده كرده و با پنبه آغشته به روغن روی ناخن‌ها بكشید. این كار پوست اطراف و بستر ناخن‌هایتان را نیز نرم و مرطوب می‌سازد و به عنوان برق ناخن طبیعی عمل میكند.

نظرات بسته است

دسته بندی
لینک دوستان